KBK Genel Sekreteri Fanis Hristodulu’nun Vefatıyla İlgili Taziye Mesajı

Kıbrıs Barış Konseyi (KBK) Genel Sekreteri Fanis Hristodulu’nun vefatından dolayı derin acı ve kederini ifade etmektedir. Fanis Hristodulu barış ve sosyal adalet mücadelesinde sonuna kadar inançlı bir mücadeleci oldu.

KBK’nin 2017 Temmuz’unda gerçekleştirilen son kongresinden itibaren barış hareketine Genel Sekreter olarak hizmet etti. Fanis Hristodulu Dünya Barış Konseyi çerçevesinde gerçekleştirilen uluslararası faaliyetlerde ve organizasyonlarda ve aynı zamanda Kıbrıs-Yunanistan-Türkiye barış hareketlerinin üçlü buluşmalarında KBK’yi temsil etti. Görev süresi boyunca emperyalist saldırganlığın kurbanı olan Suriye, Venezuela, Filistin ve daha nice ülkenin halklarıyla dayanışma ifadesi olarak önemli savaş karşıtı etkinliklerin ve eylemlerin organizasyonuna katkıda bulundu. 2018 yılında Ağrotur’daki Britanya Üslerine gerçekleştirilen 8. Kıbrıs Barış Yürüyüşü’nün organizasyonu dönüm noktasını teşkil etti.

KBK Fanis Hrsitodulu’nun ailesine, eşi Emiliya Michailova’ya, kızları Polina ve Yeorgiya’ya ve tüm yakınlarına en içten taziyelerini sunmaktadır.

KBK Başkanı Stelyos Sofoklis’in de konuşacağı cenaze törenine Dünya Barış Konseyi Genel Sekreteri Tanasis Pafilis, Uluslararası Yumuşama ve Barış İçin Yunan Komitesi Başkan Yardımcısı Nikos Zogas ve KBK Sekreteryası katılacaktır.

 

6 Şubat 2020, Perşembe

KBK Sekreteryası

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s